menu Menu

Jak zwiększyć zyski gabinetu lekarskiego?

Program dla gabinetu

Jak zwiększyć zyski gabinetu lekarskiego?

Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia

Być lekarzem to dbać o największy i najcenniejszy majątek człowieka – zdrowie. Wiąże się to z ciągłą bieganiną między jednym, a drugim pacjentem, wypisywaniem recept czy zwolnień, a także dbałością o kartoteki pacjentów. Aby czynności te były wykonane w sposób satysfakcjonujący dla naszego pacjenta wymagają ogromnej organizacji zarówno placówki medycznej, jak i lekarza.

Nie bez powodu mówi się „Nasz klient – nasz Pan”. W tym przypadku Twoim klientem jest pacjent. Nie zawsze będzie on nastawiony pozytywnie odwiedzając Twój gabinet lekarski, co więcej przeciętnie co dziesiąty będzie po prostu należał do grupy „tych trudnych”. Jednak mimo wszystko większa część Twoich pacjentów oczekuje po prostu profesjonalnej opieki, szybkiej i sprawnej, ale zarazem rzetelnej wizyty lekarskiej czy chociażby ułatwionego kontaktu z lekarzem. Zaspokajając te potrzeby pacjent wychodzi z placówki medycznej zadowolony i wielce prawdopodobnym jest, że w razie konieczności znów do niej wróci lub poleci ją znajomym.

Zatem dobrze zorganizowana placówka wpływa na zwiększenie satysfakcji pacjenta, a zwiększenie satysfakcji pacjenta to dla Ciebie szansa na podwyższenie poziomu osiąganego zysku.

 

Jak tego dokonać?

Obecny od trzech lat na rynku Program do gabinetu Medfile przystosowany do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej w przychodni służy pomocą lekarzom oraz fizjoterapeutom w codziennej pracy. Intuicyjność, przejrzystość i łatwość obsługi to jego główne cechy, a funkcje, które posiada pozwalają usprawnić wszelkie procesy organizacyjne w gabinetach lekarskich, co przekłada się na szybszą obsługę pojedynczego pacjenta.

 

 

Profesjonalny grafik wizyt – to jedna z najbardziej przydatnych funkcji pozwalająca na maksymalne wykorzystanie Twojego czasu pracy. Wszystkie zaplanowane wizyty Twoich pacjentów zostają skumulowane w jednym miejscu w sposób przejrzysty i uporządkowany. Dzięki wyposażeniu programu w taką funkcję uzyskujemy wygodny wgląd w wizyty pacjentów umówionych na danych dzień, tydzień, a nawet miesiąc, co zajmuje o wiele mniej czasu aniżeli kartkowanie papierowego kalendarza, czy planu wizyt. Pokazujesz, że jesteś w pełni zorganizowany i przygotowany na wizytę danego pacjenta dając mu poczucie profesjonalizmu.

 

 

Wiadomości SMS wysyłane przed wizytą są bardzo dobrym rozwiązaniem na „zapominalskich”. Zautomatyzowana funkcja wysyłania wiadomości tekstowej dobę przed wizytą pozwala na zniwelowanie ilości pustych wizyt wynikających z przeoczenia terminu przez pacjentów. Ponadto podnosi to zadowolenie pacjentów z obsługi gabinetu lekarskiego, gdyż odczuwają dbałość o swoje dobro oraz indywidualnego podejście do własnej osoby.

 

 

Rejestracja on-line jest jedną z funkcji, która pozwala na ogromną oszczędność czasu lekarza bądź recepcjonistki. Stanie w długich kolejkach nie należy do przyjemności Twoich pacjentów – umożliwiając im zapisanie się na wizytę poprzez formularz on-line wiele zyskujesz w ich oczach. Taka forma rejestracji niesie obustronne korzyści lecz przede wszystkim pokazuje pacjentom, że cenisz sobie ich cenny czas.

 

 

Gabinet wyposażony w powyższe udogodnienia będzie traktowany jako ten, który skupia się na pacjencie i jego dobru. Posiadając takiego rodzaju funkcje pokazujesz profesjonalizm i rzetelność oraz utwierdzasz odbiorcę w przekonaniu, że świadczone przez Ciebie usługi są na najwyższym poziomie. Praktyka lekarska pozostawiająca pozytywne wrażenie w odczuciu pacjenta  będzie bardziej ceniona, polecana i z pewnością częściej odwiedzana niż pozostałe w okolicy.

 

Dlaczego to takie ważne?

Uzyskanie dobrej opinii od pacjenta sprawia, że zasób chętnych na skorzystanie z Twoich usług sukcesywnie się powiększa. Co za tym idzie? Zwiększasz osiągane zyski! Warto więc początkowo zainwestować w profesjonalny program jakim jest np. Medfile, aby oferowane pacjentom korzyści polepszyły prosperowanie Twojej praktyki lekarskiej i zwiększyły osiągane przychody.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
W jaki sposób dobrze zorganizowana placówka wpływa na zwiększenie satysfakcji pacjenta i przekłada się na wyższy poziom osiąganego zysku?

Dobrze zorganizowana placówka medyczna umożliwia szybką i sprawna obsługę pacjentów, co przekłada się na ich zadowolenie i chęć ponownego skorzystania z usług gabinetu oraz polecenia go znajomym, co w efekcie przyczynia się do zwiększenia liczby pacjentów i osiągnięcia wyższego zysku.

Czym jest Medfile®, i jak może pomóc w zwiększeniu zysków mojego gabinetu?

Medfile® to Program do gabinetu przystosowany do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Dzięki intuicyjności i przejrzystości obsługi, usprawnia procesy organizacyjne w gabinetach lekarskich, co pozwala na szybszą obsługę pacjentów i zwiększenie ich satysfakcji.

W jaki sposób profesjonalny grafik wizyt pomaga w organizacji pracy gabinetu?

Profesjonalny grafik wizyt w Programie Medfile® pozwala na łatwe śledzenie i planowanie wizyt pacjentów na określone dni, tygodnie i miesiące. Dzięki temu lekarz może być zorganizowany i przygotowany na każdą wizytę, co przekłada się na poczucie profesjonalizmu pacjenta.

aplikacja medycznaprogram do gabinetuelektroniczna dokumentacja medyczna